Pin-up
http://pinup.anatolianrock.com
Pin-up resmi web sitesi
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
<<Geri 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 İleri>>
Cevapla
music_one

Pin-up’ın 01Nisan’05 tarihli, Kemancı konserinde ilk seslendirdiği parça kendilerine ait olan bir besteydi... "Yükselt Sesini" adlı parçaları yakında çıkacak olan tamamiyle kendi bestelerinden oluşan albümlerinden bir parçaydı.

Pin-up yalnızca cover çalmıyor. Kendi bestelerini de çalıyor. Ancak bestelerini İstanbul dışında çalıp seslendiriyorlar. Bunun nedeni ise Anadolu izleyicisi daha objektif, sanat adına yapılan tüm emeklerin değerine sahip çıkan, daha zeki yorumlar getirip, sanatçıya gereken ilgi ve değeri vermesini bilen müzik bilincine sahip insanlar olmasındandır.

İstanbul izleyicisi ise, her etkinliğe çok kolay ulaşabilen tüketip yok eden bir görünümde... Bakın burada hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir grubu eleştirme hakkını kendinizde bulabiliyorsunuz. Neye dayanarak bu hakka sahipsiniz? Yeterince araştırma bile yapmadan hep eleştirel yorumlar getiriyorsunuz.

Burada Pin-up’la iletişim kurup, doğru bilgilere ulaşıp, çıkacak olan albümlerini bekleyip ve de var olan kayıtlarına ulaşıp öyle değerlendirme yapsaydınız, daha iyi olmaz mıydı?

Repertuar seçiminin coverlardan oluşması o grubun kötü olduğu anlamına gelmez. Lütfen yapıcı ve akılcı eleştirilerde bulunun. Bilgi sahibi olmadığınız konularda da susun!

Sevgi ve saygılarımla...


Pin-Up elemanlarıyla yapılan röportajı okumak için tıklayınız

Bu mesajın yazıldığı tarih : 17 Nisan 2005 1:57 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
materyal

Tartışma ve fikir belirtme üslubu nedir?

Tartışma: Deneyimsel açıdan (tutarlılığı olan her açıdan) doğruluğunu (subjektifsel açıdanda olsa) ispatladığına inanan birinin bir diğerine fikirlerini anlatmasına ve fikirlerin dengelenmesine tartışma denir.

Bir kişinin bir başkasıyla tartışabilmesi için o tartışma konusu hakkında bilgisi olması gerekir. Konu hakkında hiç bir bilgisi olmadan tartışmaya giren kişiye provaketör, sabotajcı denir.

Bir firki belirtirken, belirtilen fikirler, "neden", "Nasıl" sorularına cevap vermiyorsa yani yazılarınız çünkü ile devam etmiyorsa fikirlerinizin hiç bir değeri yok demektir...

Seviyorum çünkü... Sevmiyorum çünkü... (anlamsal açıdan)


PIN-UP grubu hakkında bilgi sahibi olmayıpta sevdiğini iddia edenlerde sevmediğini iddia edenlerde bu hatalarından fazgeçmeyi bilmelidirler.

(sarapdrumer, analitik açıdan bir yaklaşım sunmuş. Bu yaklaşım pozitiftir. Ve sistemasyon açısından doğrudur.)


PIN-UP’ı hiç dinlemedim ama sevmem demek nasıl bir kelimedir. Nasıl bir yanlışlıktır. Nasıl bir sistemasyondur? Dinlemeden anlamadan görmeden değerlendirme yapma fırsatı bulamadan nasıl fikir belirtme lüksünü kendinde bulabiliyorsun. (kim buluyorsa)

Dinlemedim beğenmedim diyen biri en ağır kelimeleri hakeder. Çünkü bu forumların ciddiyetine ve forum katılımcılarına saygısızlık etmiş olur. Bu forumlar fikirlerin belirtildiği forumlardır. ancak herkesin fikir belirtmesi gerekmez. Göbeğinizi kaşıya kaşıya işkembenizdeki her şeyi buraya aktarmayın. Birileri, bilgileri varsa yazarlar diğerleri de okur öğrenirler. MESAJ YAZ linkini gördüğünüz her yere mesaj yazmak zorunda değilsiniz ki!...

Fanatizm’in her türlüsü bu ülkenin başına bela oldu olmaya devam ediyor. Bir grubu hiç dinlemeden o gruba karşı fanatik-nefret nasıl doğar? ?

Yoksa grup elemanlarının KADIN olması mı bu nefreti doğuruyor?

Şimdi!, dinlemedim ama grubu sevmedim diyenler yazılaırnı düzenlesinler. Böyle bir saçmalık olmaz... BU SAÇMALIKTIR.

Not: Bu yazı Pin-Up grubunu korumak için yazılmamıştır. Bu yazı fikir belirtmedeki özgürlük çerçevesinin ne olduğunu anlatmak için yazılmıştır. Anlatımların "sonucu" Pin-Up grubuna yapılmış haksızlığında önüne geçmiştir. Bu konunun tartışılması gerekmemektedir. Bu yazıya eleştiri sunmak isteyen muhataplar şikayet/öneri bölümünde fikirlerini belirtebilirler.


Saygılarımla.
Anadolurock.com Ekibi
Bu mesajın yazıldığı tarih : 17 Nisan 2005 1:21 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
metan

ya pin up a kotu demem için tek bi neden var o da genellikle hatta neredeyse tamamen cover parşaları çalmaları...
kemancıda canlı olarak dinleme olanağına sahip oldum...
Bu mesajın yazıldığı tarih : 17 Nisan 2005 12:20 ÖÖ
Bu mesaj rahatsız edici
 
sarapdrumer

eleştiri ile "saçmalık" arasında bir takım farklar vardır, bu grubu ben de dinlemedim ama gördüğüm kadarıyla başarılılar ki bi dünya yerde (bence önemli olan yerler bunlar) konser veriyorlar... bu da bir başarıdır, benim lafım grubu dinlemediğini söyleyip sövüp sayanlara...
Bu mesajın yazıldığı tarih : 16 Nisan 2005 11:05 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
YaLNiZ_HiPPi

şu anda dinlemek istediğim tek gurup yokmu elinde demo su felam olan amatörler arasında tek merak ettiğim grup bu bi bakalım varsa bişey haber verin dinliyeyim sonra yazayım?
Bu mesajın yazıldığı tarih : 16 Nisan 2005 11:08 ÖÖ
Bu mesaj rahatsız edici
 
MooNLapSe

hastamısınız ya başarıyı eLeştiren oLmadı.başarı da görseL bi kavram sana göre bi grup iidir dierine göre diiL.bu insanLar müzik yapıo..biz de müzisyeniz ve eleştriLer her zaman ii oLjak die bişii yoq.eLeştiri kötü oLsa da kabuLLenmijeksek yaptıımız işin bi önemi yok...
Bu mesajın yazıldığı tarih : 15 Nisan 2005 2:32 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
Yardbirds

Sen şimdi niye böle bi muhabbette girdinki. Başarıyı çekememezlikte neymiş !!!

Yok öle herkese, alkışı hakeden alır ve sadece emek sarf etmekte yetmez!! emeğin karşılığı günlük değildir, Zaman içinde sana geri döner !!!!!
Bu mesajın yazıldığı tarih : 15 Nisan 2005 9:18 ÖÖ
Bu mesaj rahatsız edici
 
sarapdrumer

yaw siz niye insanların başarılarını çekemiyorsunuz? derdiniz ne anlamadım...
Bu mesajın yazıldığı tarih : 15 Nisan 2005 12:41 ÖÖ
Bu mesaj rahatsız edici
 
SiYaH_GiTaR

arkadaşlarr pin up ı şahsen hiç dinlemedim dinlememde zaten:)))) sıradan bi grup bence ama çaba varsa fazla haksızlık yapmış olmayayımda.ne bileyim pin up değilde ölü diğelim
Bu mesajın yazıldığı tarih : 14 Nisan 2005 1:56 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
PandemiA

’’Halk Kahramanı Pin-up, dünya turnesi kapsamında 15 Kasım 2004 Pazartesi günü Bursa Çaçaron Bar’da punkrock ile coşuyor, coşturuyor’’
 SİZİ KUTSAMADIKLARINA ÜZÜLDÜM YALNIZ LAFTA ACAİP ARABESK WAR SİZ TARZ DEİŞTİRİN:))
Bu mesajın yazıldığı tarih : 14 Nisan 2005 1:43 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
Cevapla
<<Geri 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 İleri>>